Osoby, które chcą cieszyć się doskonałym brzmieniem muzyki czy ścieżki dźwiękowej w filmie muszą zwracać uwagę na wiele aspektów, które całkiem często umykają całkowicie przeciętnym użytkownikom. Tak się bowiem składa, że dostępnych jest wiele rozwiązań, jakie pozwalają korzystać ze sprzętu audio w sposób umożliwiający wydobycie z niego pełni potencjału. Nawet wybór listew zasilających, do których będą podłączone sprzęty ma spore znaczenie z punktu widzenia tego, jak będzie działał nasz system hi-fi czy kino domowe. Mając tę wiedzę, znacznie łatwiej realizować kolejne przedsięwzięcia i założenia. Temat zakłóceń sieciowych jest znany i przez długi czas był zgłębiany tak naprawdę wyłącznie przez elektryków i osoby zajmujące się prądem jako takim.

Od pewnego momentu specjaliści od dźwięku i sprzętu audio zwrócili uwagę na to, że zakłócenia generowane przez sieć elektryczną są w stanie wpłynąć negatywnie na jakość tego, co popłynie z naszych głośników czy słuchawek. W tym momencie zaczął się wyścig pomiędzy producentami o to, kto będzie skuteczniej niwelował takie zjawiska. Pozwalają na to chociażby odpowiednio dobrane listwy zasilające. Posiadają one wbudowane dodatkowe podzespoły o specjalnym działaniu. Wyposażenie, które okazuje się wybawieniem dla audiofila Część z nich ma wbudowane funkcje stabilizowania napięcia, co pozwala odpowiednio je rozdzielać pomiędzy podłączone sprzęty.

Tylko wówczas można uzyskać pewność, że zakłócenia nie będą negatywnie wpływać na to, czego słuchamy. Znaczenie mają nawet zastosowane przewody zasilające. Istnieją specjalne dedykowane audiofilom, które znakomicie sprawdzają się jako sposób na dodatkową redukcję ewentualnych „artefaktów” już w momencie, kiedy nasze hi-fi lub kino domowe działa i dźwięk wydobywa się z elementów nagłośnienia. Można iść jeszcze o krok dalej i sięgnąć po filtry sieciowe. Akcesoria te stanowią element instalacji elektrycznej na odcinkach odpowiedzialnych za zasilanie wyposażenia audio.

Bywają też zalecane w kontekście eksploatacji sprzętu komputerowego, ponieważ wpływają na jego stabilną pracę. Jeśli pojawią się w tym zakresie jakiekolwiek problemy, montaż filtrów może stanowić remedium. Ich doborem powinni zająć się fachowcy od elektryki, ponieważ oni dysponują należytą wiedzą i doświadczeniem. Rzecz jasna także w tym przypadku istnieją produkty szczególnie rekomendowane do użycia wraz ze sprzętem hi-fi i kinem domowym. O detale warto zapytać obsługę w sklepie z wyposażeniem audio.