Nie ma powodu, dla którego konsumenci nie mieliby korzystać z wysokiej jakości systemów audio. I niekoniecznie muszą to być złożone konfiguracje, na które składa się spora liczba głośników, wzmacniaczy, subwooferów oraz innych elementów. Czasami prostota jest najlepsza i spotyka się z największym docenieniem po stronie użytkowników. Z całą pewnością będzie tak w przypadku soundbarów, jakie szturmem zdobywają światowe rynki. Także na polskim gruncie przybywa entuzjastów tego rozwiązania i nie należy się temu dziwić. Wszakże potencjał jest coraz większy, a polski konsument od dawna zalicza się do wymagających, a jednocześnie praktycznych. Soundbar to z pewnością bardzo praktyczna opcja i to z różnych względów. Jedna listwa głośnikowa może udanie zastąpić cały muzyczny zestaw.

Spisze się także doskonale w charakterze kina domowego. Tak naprawdę wystarczy jedynie postawić na odpowiedni model, a tych w sprzedaży jest wiele. Nie brakuje również tych, które w całości lub częściowo pracują w trybie bezprzewodowym. Można je parować ze smartfonami za pośrednictwem Bluetooth, ale na tym rzecz jasna nie koniec. Możliwości jest bowiem zdecydowanie więcej. Klasowy soundbar z zaawansowanym muzycznym modułem Bluetooth Do niektórych soundbarów w zestawach są dołączane subwoofery, często właśnie bezprzewodowe. Bazują one na radiowej komunikacji, z reguły z wykorzystaniem wspomnianego protokołu Bluetooth. Ma on tę zaletę, że jest uniwersalny i stabilny.

Warto wspomnieć o tym, że część urządzeń muzycznych z modułem BT obsługuje format aptX, który pozwala na transmisję sygnału audio bardzo wysokiej jakości. To kolejny dowód na to, że choć ta radiowa technologia jest dość leciwa, stale się rozwija i jest w stanie zaoferować coś ciekawego także miłośnikom dobrej muzyki czy kina domowego. Jeśli chodzi o bezprzewodowe soundbary, rynek oferuje sporo. Warto poszukać w sieci przeglądów najciekawszych rozwiązań w tym zakresie. Do wysoko notowanych wśród nabywców zaliczają się modele listew głośnikowych takich producentów jak LG, Samsung, Sony czy Yamaha. Poszczególne warianty oczywiście różnią się dość mocno w zakresie związanym z funkcjonalnością, detalami wykonania czy mocą muzyczną. Jakość brzmienia też będzie w każdym przypadku inna, o czym decydują czysto techniczne uwarunkowania. Kryterium, na które spora część konsumentów z pewnością zwróci uwagę, będą koszty związane z zakupem listwy.

Znajdą się bowiem warianty tańsze, jak też zdecydowanie droższe.