Żyjemy w czasach, w których za pomocą internetu każdy jest w stanie wyrażać siebie w sposób jaki uzna za stosowny. Możliwości są gigantyczne, ponieważ wraz z rozwojem sieci oraz elektroniki użytkowej nastąpiło coś w rodzaju technologicznego przełomu. Tak naprawdę wszyscy jesteśmy w stanie bez ponoszenia żadnych kosztów dodatkowych kierować w eter swoje transmisje audio lub wideo w jakości profesjonalnej bądź do takowej zbliżonej. Wydatki z tym związane wcale nie muszą być wysokie, ponieważ podstawowy sprzęt, który jest nam potrzebny to smartfon.

Są też streamerzy korzystający z komputerów klasy PC. W obu przypadkach można osiągać bardzo dobre rezultaty. Jeśli chodzi o osprzęt, z którego standardowo korzysta streamer, jest to przede wszystkim odpowiedni mikrofon. Streaming może mieć dwa wymiary – wideo oraz audio.

Można także połączyć jedno z drugim i taka opcja jest w praktyce wykorzystywana najczęściej. Potencjał w tym aspekcie jest niemały, dlatego warto sięgać po rozwiązania w tym zakresie, za którymi stoi renoma producentów, ale również opinie użytkowników. Osób prowadzących transmisje na żywo jest dziś bardzo wiele. Są to między innymi gracze komputerowi, jacy dzielą się swoimi dokonaniami z widzami na całym świecie.

Nierzadko właśnie na znakomitym dźwięku zależy im najbardziej. Mikrofon USB, czyli pomiń parametry swojej karty dźwiękowej Gdy mowa o mikrofonach podłączanych do komputera, dobrym pomysłem jest pominięcie kart audio. Owszem, część maszyn posiada dedykowane karty dźwiękowe z wysokiej półki. Jeśli do takowej podłączymy klasowy mikrofon pojemnościowy, jakość będzie świetna.

Ale nawet świetny mikrofon na niewiele się zda, jeżeli zostanie podłączony do kiepskiego układu audio. Rozwiązaniem są mikrofony USB z własnym przetwornikiem, które oferują często studyjną lub radiową jakość – nawet używane z pecetami z niższej półki. Trudno przejść obok takiej opcji obojętnie. Im szerszy zakres konfiguracji mikrofonu, tym lepiej.

Te proste, które podłącza się po zwyczajnie przez wejście jack, nie zapewniają nam z reguły żadnych dodatkowych opcji. Jednak te USB mogą nas zaskoczyć ciekawymi możliwościami ustawień, na przykład regulacją kąta i zasięgu „zbierania” dźwięku. Przykładem takiego urządzenia może być kultowy w pewnych kręgach rejestrator AV Zoom Q2 HD, który posiada funkcję mikrofonu USB. Nadaje się doskonale do streamingu i choć pojawił się na rynku ładnych parę lat temu wciąż nie ustępuje wielu zdecydowanie nowszym rozwiązaniom.